
Agytornára hívta a diákokat KEVIN
Összesen több mint 100 csapat 400 diákja indult a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) országos pályaorientációs programjának keretében megvalósult és most záruló Középiskolások Egyetemi Innovatív Versenyén (KEVIN). A kecskeméti és dunaújvárosi kétfordulós döntő első helyezettjei...2019. 02. 20.
Mentorokban a jövő
A vállalatok már nemcsak programozókat keresnek, hanem meglévő munkatársaik digitális tudását is fejleszteni szeretnék. Ehhez azonban mentorok kellenek. 2019. 01. 25.
Okos jövő okos egyetemekkel
Együttműködési megállapodást írt alá két nagy vidéki egyetem Magyarország legnagyobb infokommunikációs vállalatcsoportjával.2019. 01. 24.
A világ 150 legjobb vegyészmérnök képző intézménye között a Pannon Egyetem
A veszprémi Pannon Egyetemet a világ 150 legjobb vegyészmérnöki képzést nyújtó intézménye közé rangsorolta az Academic Ranking of World Universities (ARWU) által 2003 óta minden évben összeállított és közzétett Shanghai Ranking. Az elismerés azért is értékes, mert vegyészmérnö...2018. 12. 12.
Felvették a versenyt a bootcampet végzettek az egyetemistákkal
Ötödik alkalommal került megrendezésre a Loxon Java Challenge elnevezésű programozóverseny, amelynek keretében idén is a legnevesebb magyar egyetemek hallgatói, továbbá több hazai szoftverfejlesztő bootcamp végzősei, valamint tapasztalt informatikusok mérhették össze programoz...2018. 12. 12.
Programozóverseny – meghosszabbítva
Január 21-ig meghosszabbították a UPC Future Makers, diákoknak szóló programozóverseny jelentkezési határidejét a szervezők – így a diákok a téli szünetet is fel tudják használni applikációjuk, megoldásuk minél részletesebb kidolgozására. 2018. 12. 10.
Megnyitotta kapuit a Miskolci Egyetem pályaorientációs Tudás-Vár élményközpontja
Országosan egyedülálló pályaorientációs programot indított el a Miskolci Egyetem: megnyitotta a Tudás-Vár Élményközpontot, amelyben két tematikus szabadulószoba, számos látványos, játékos feladat és ügyességi kihívás várja a jövő generáció tagjait, illetve a leendő hallgatókat...2018. 12. 10.
Elindult a PARIPA
MI chatboton dolgozik együtt az egyetemi oktató, hallgató és az ICT-cég – ez a PARIPA program.2018. 12. 05.Legyen mindenki informatikus!
A jövő informatikusa jelenti a kapcsot a felgyorsult felhasználói igényekhez való alkalmazkodás és a robbanásszerű technológiai változások között – derült ki az év egyik legnagyobb szakmai konferenciája, a Symposium második napján. A hazai infokommunikációs szcéna meghatározó ...2018. 11. 30.
Könnyebb a tanulás és nehezebb a puskázás a Digitális Tanteremben
Imádják a gyerekek a digitális tábla segítségével tartott órákat, és profi módon használják hozzá a tableteket. Az újbudai Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnáziumban mutatkozott be az országban először a UPC Magyarország Digitális Tanterem szolgáltatása. Az új rendszer seg...2018. 10. 17.
Programozóverseny a jövő szakembereinek
Vadonatúj megmérettetéssel várja a kihívásokat kedvelő középiskolásokat, felsőoktatásban tanulókat és a már tapasztalt programozókat is az OTP Bank. 2018. 10. 16.
Kihirdették a „Digitális Esély 2018” pályázat nyerteseit
Az Infotér konferencián, az infokommunikációs szektor és a kormányzati szereplők legnagyobb közös rendezvényén hirdették ki a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács és az SAP közös, „Digitális Esély 2018” pályázatának eredményeit. Idén tizenegy hátrányos helyzetű fiatalok d...2018. 10. 10.
Átlagosan 50 százalékkal nő azok fizetése, akik 4 hónap tanulás után programozóként helyezkednek el
Az elmúlt három év során több mint hússzorosára bővült itthon a coding bootcampek – azaz a jellemzően 4 hónapos, intenzív és gyakorlatorientált képzés keretében szoftverfejlesztő szakmát adó tanfolyamok – diákjainak száma, ám a munkaerőpiac igényei ennek ellenére is kielégíthe...2018. 09. 28.
Átlagosan négy hónap alatt és 1 millióért bárki szoftverfejlesztő lehet
Íme a hat legfontosabb tudnivaló annak, aki programozóként kezdene (új) karriert!2018. 08. 31.
Több tudást szedünk fel a munkahelyünkön, mint az iskolában
Bár a munkahelyi képzések segítik a fejlődést, mégsem gyakori még, hogy a munkavállalók számíthatnak erre itthon. Pedig a magyarok mintegy fele úgy érzi, hogy a napi munkájához használt tudásának kevesebb, mint felét szerezte az iskolában – derült ki egy friss kutatásból. Jell...2018. 08. 30.
1 / 2
Következő >>